30 Mayıs 2010

Kadın, Erkek, Aşk, Evlilik, Aldatma

Aşk
Aşk,karşıdakini bulunmaz Hint kumaşı zannetmekle aslında hıyarın teki olduğunu anlamak araasında yaşananların toplamıdır.
Aşk deyip de geçmeyin.Bunun ''olumsuzu'' var, ''yasak'' olanı var, ''düzeyli'' si var, ''büyük'ü var, ''gizli'' si var, ''sırıklamı''ı var, ''büyüleyici'' si var.
Kendinizi yoklayın, illa ki bunlardan birine uyuyordur aşkınız.Yok hiçbirine uymuyorsa ''şahsiyetsiz'' bir aşkınız var demektir.
Aşık olanlara dikkat edin, derin derin düşünürler.Sanki''3.Dünya Savaşı'nı başlatalım mı?'' Tarihi bir karar verecekler ya...
Gözlerini sabitbir noktaya dikip öyle düşünür dururlar.Varsan baksan ''Bir saat oldu aramadı'' gibi birşey geçiyordur o anda akıllarından.

Aldatma
Erkekler asla aldatmazlar, günahlarını almayalım!
Evet eşlerinin dışında çeşitli kadınları yakın incelemeye alan erkekler yok değildir ama onlar'' Allah'ım sen nelere kadirsin, herkesin ağzı,burnu,iki gözüvar yine de kimse kimseye benzemiyor,
bu ne iştir?'' düşüncesiyle tamamen meraktan yaparlar bunu!

Evlilik
Aşkın ergime noktası
İlk günler herşey yolundadır.Size göre en akıllı odur,herşeyi o bilir,en güzel o güler, en güzel o bakar, oturuşu, kalkışı, yürüyüşü,uyuyuşu güzeldir.
''Dünyadaböyle kusursuz biri var mı, Varsa bile o da gelip beni mi buldu? gibi bir soru aklıızın ucundan geçmez.
İlk günlerde işe giderken dudaktan alınan öpücük zamanla yerini önce yanağa, sonra uzaktan ''mucuk mucuk''lara bırakır.Finale doğru:kapıyı çarpıp çıkmalar başlar.
Kocanız gün içinde, başka kadınlarla beraberken içine çekmekten helak olduğu göbeğini sizin yanınızda açıp kaşımaya başlar.
Cicim aylarında sizinle baş başa kalmak için işten kataran,toplantıları eken kocanız,sonradan mevcut toplantıları bile yetersiz bulup, yeni yeni toplntılar icat eder.
Eşiniz her geçen ün sizi daha çok sever ve artık gaz çıkarmak için bile yanınzdan bir saniye olsun ayrılmayı göze alamaz.
İlk günlerde el ele yapılan romantik gezmeler yerini market reyonları arasında tekerlekli araba eşliğinde gidip gelmelere bırakır.

Evlilik ne demektir?

''Pin kodu'' nuzu karınızın da bilmesi demektir.
Kararlarınızı onaylatacağınız bir merci oluşturmanız demektir.
Seksin de memuriyetinin olabileceğini görmeniz demektir.
Talimat denen şeyin sadece amirden alınmayacağını öğrenmek demektir.
Karınızın müfettişlik ve hafiyelik gibi işlere yatkın olduğunu öğremeniz demektir.
Hayallerinizin, ideallerinizin, plan ve programlarınızın yatağınız gibi çift kişilik olması demektir.
Teslim olmak suretiyle esir olmak demektir.
İki ayrı dünyadan bir ucube dünya yaratmak demektir.
Evlendiğinizin gün intihar etmeniz ve naaşınızın evlilik boyunca ortalarda sürünmesi demektir.

Evlilik ve Seks
Memuriyet gibi birşey.Her sabah masanın başına oturup evrak imzalayan memur bundan ne kadar haz alırsa..
Televizyonu kapatın, pijamalarınızı giyin, mesanesinizi boşaltın, yatak örtüsünü itinayla katlayıp kenara koyun,ışığı söndürün, yatağa girin! Hazır mısınız? ....
Komik olmayın.Yatıp uyumanıza bakın efendi efendi..

Kadınlara
Erkekleri değiştirmeyi uğraşmayın.Sabredin zaten kendiliğinden değişecektir.Emin olun beş sene sonra tanıyamayacaksınız.Eşiniz bilgisayarından başından kalkmıyorsa işgillenin.Siz mutfakta soğan doğrarken o içeride orgazm oluyor olabilir.
''Erkekler aşık olmaz'' diyenlere sakın inanmayın. Olurlar.
Ancak onlarda aşkın tezahür edişi biraz farklıdur.
Siz mutluluktan şarkılar söylerken.Onlar önlerine çıkan ilk kadınla yatarlar.

Erkeklere
Erkeklere verilen nasihatı yazmıyorum. İsteyen videodan izleyebilir..


Bu slayt Masalperisi (mehtap) tarafından videoya olarak yüklenmiştir.. Video ile söylenecek söz fazla yok,herşey anlatılmış. Allta bulunan ok tuşuna basarak sayfaya geçiş yapabilirsiniz.. Slaytyerime teşekkürlerimi sunuyorum.

25 Mayıs 2010

Gabriela ve Beyaz Mutfakta GörelimMutfaktaki Cadi arkadaşımız güzel bir hedefi var. ''BEYAZ'la yemek yapmak.''
Bizler sayesinde sesini duyuracak,yaptığı başarılı çalışmalar ve göstermiş olduğu azmiyle bizlerde desteklerimizi gösterelim.

http://www.mutfaktakicadi.com/

http://www.serbestkose.net/2010/05/25/beyazit-ozturk-duy-gabinin-sesini/

Ses verirsek elbet duyulur sesimiz...Hayallerinin peşinden koşan arkadaşımıza destek olalım.

21 Mayıs 2010

Dosta el sallama zamanı şimdiKimse kusursuz, kimse mükemmel değil.Bu aralar çok hatalar yapıyorum.Düzeltebiliyor muyum, sanmıyorum.Hatalar biz insanlar için, hatalar yapmazsak olgunlaşamayız.Üst üste gelince insan biraz üzülüyor, çıkamıyor işin içinden.Bütün kapılar kapanıyor sanki. Dört duvar arasında ne kadar kalabilirsin ki... Bu hafta sevdiklerimi çok üzdüm ben.Umarım o iki kişi beni affetmiştir.
Bugün KPSS başvurumu yapıyorum.Allah herkesin gönlüne göre versin..


Yazarımdan bir şiir ve Veda Busesi

Dosta el sallama zamanı şimdi

Belki bu son yolculuğundur,
Bir daha yolun düşmez buralara.
Gittiğin yerler o kadar uzaksa,
Bırak son gözyaşlarında
Süzülsün yanaklarından.
Dönüp bir daha bak
Sevdiğim, canım dediklerine
Göz pınarlarına süzülen gözyaşlarını
Şimdi bir kenara bırakma zamanı.
Seninle bağdaşan hüzünlerini
Yanına alıpta,
Gidiyorsun artık sonsuz uzaklara.
Hani bir şarkı varya...
Dönülmez akşamın ufkunda
Dönüp ardına son bir kez bakıpta
Dosta el sallama zamanı şimdi...


Hatice Türkmen YurtsevenZeki Müren-Veda Busesi (Hani O Bırakıp Giderken Seni)
Yükleyen ssonmez. - Diğer müzik videolarına göz atın.

15 Mayıs 2010

Düzen KuramadımYeni bir hayat sevdasına kapılarak,
Köyümü bıraktım ilk önce.
Çok sevdiğim ailemi,canım annemi
Hayallerimin peşinden geldim.
Sana geldim ey sevgili...
Bıraktım afacan kuşumu,
Bıdık kedimi,saksıda çiçeklerimi.
Yeni bir düzen kurdum.
Minicik evim,
Saksıda değil, vazodaydı çiçeklerim
Duvarda resimlerim
Birde oyuncak bebeğim...
Çocukluk devremi çoktan geçsemde,
İçimdeki çocuğu büyütemedim.
Her şeyden vazgeçtim
Sen olacaktın ya..!
Sonradan duydum ki
Sende benden vazgeçmişsin,
Yine yarım kalmıştı hayallerim
Boynu bükülmüş vazodaki çiçeklerimin...
Yine düzenimi kuramadım
Bu kız çocuğunu artık
Ne yaptımsa
Oyuncakla avutamadım...


Hatice Türkmen Yurtseven

11 Mayıs 2010

HedefimHedefin varsa yaşıyorsun, hedefin yoksa kayboluyorsun.Son zamanlarda farkettimki gerçek alem olsun sanal alem olsun kaybolmak istemiyorum.Hedefimi belirledim,geçen sene bırakmıştım.Ama yanlış olduğunu farkettim.Savaşmak direnmek istemedim, zamanın da elimdeki fırsatları değerlediremedim.O yüzden geçmişimi sorgulamak istemiyorum.Keşkelerden yoruldum..İnsan hayatında yanlış kararlar verebilir.Bu yanlış kararlar yüzünden acı çekmek istemiyorum artık. Bu son günler bazı şeyler yüzüme tokat gibi geldi.
Son bir hamle ile tekrar KPSS sınavına girmeye karar verdim.Tekrar o kitapları görmek korkutuyor beni ama..Başarırım.Bundan 2 sene önce girdiğimde de bir hafta kala çalışmıştım,iyi bir puanla sınavı vermiştim.Ama öyle torpiller dönüyor ki. Duyunca üzülüyordum.Bir kere daha savaşa girmeye karar verdim.Aslında süre geçti sanıyordum.Haberler de duyunca dene dedim.Belki sonu hüsran olacaak ama keşke demeyeceğim.Elimden geleni yaptım derim.

17 Mayıs da memur alımı var, bu sefer de başvuracağım.Doğu illerini yazmaya karar verdim.Önceden yazmıyordum.Belki sınava bile girmeye gerek kalmayacak.Hayatta çok şey istemedim, ufacık şeylerden mutlu olan biriyim.Bir ''günaydın, nasılsın demek bile'' yetiyor mutlu olmama... Hayal başka birşey ,avuçlarımın içinden kaymasın bu sefer..

Son zamanlarda beni mutlu eden bir video:O Yaree Mektup Yazdım Yollayamadım :) Çok güzel oynamışlar:)


02 Mayıs 2010

Bıraktıklarım...Acılarımı, hüzünlerimi,
Gözyaşlarımı
Bizi bu hale düşürenlere
Bırakıyorum..

Sabahlar kadar taze gülücüklerimi,
Ardımdan yetişen gençliğe...
Sonsuz güzelliklerle dolu
Umutlarımı...
Tüm umudu yıkılanlara,

Sevgi dolu bakışlarımı
Sabırsızlıkla bekleyenlere...
Özlem dolu hislerimi
Tüm özleyenlere..

Yıllar önce çaldığın
Sevgi dolu kalbimi
Yine sana bırakıyorum...


Hatice Türkmen Yurtseven

Eşinizle ve sizin sevgi diliniz farklıysa..


SENİ SEVİYORUM DEMEK ÇOK ZOR DEĞİL.BİR ŞEKİLDE İFADE EDİN.HERŞEY AĞZINIZDAN ÇIKACAK İKİ HARİKA SÖZ VE HARİKA BİR YAZI..

Eşinizle ve sizin sevgi diliniz farklıysa..
Bizim geleneksel yapımızda, erkekler eşlerine “seni seviyorum” dedikleri zaman, onun kontrolünü kaybedeceğini, kendilerinin de otoritelerinin zayıflayacağını düşünürler. Kadınlar ise, genellikle sevgiyi ifade etmenin ayıplanacağı anlayışıyla yetiştirilirler. Halbuki nasıl yüz sene öncesine göre kıyafetler, günlük ihtiyaçlar değiştiyse, bazı davranış kalıplarının da değişmesi kaçınılmazdır. Zaman içinde kaçınılmaz olarak değişen davranış kalıpları sevgi dilleri için de geçerlidir. İşte bu değişimlere uyum sağlamak için, eşlerin farklı sevgi dillerini ve birbirinden farklı sevgi dillerine sahip olsalar bile bunu paylaşmayı öğrenmesi gerekir.

Sevgi, para yönetimi gibidir. Nasıl ki başarılı işadamları riske girerek yatırım yaparlar ve bu risk kar olarak geri dönerse, sevgiye yapılan yatırım da mutlaka kişiye geri döner. Verilen sevginin boşa gitme, değerlendirilmeme, anlaşılamama ihtimali vardır. Bu ihtimal, farklı sevgi dillerine sahip eşler arasında daha da yüksektir. Eşlerden biri “Ben seni seviyorum” diyerek bir sonuç alamadıysa, B planına geçmeli, yani eşinin anladığı sevgi dilini konuşmaya çalışmalıdır. Bu ise ancak onun davranışlarını inceleyerek yapılabilir. “Ben şunu istiyorum” deyip beklemek yerine, çok iyi gözlemci olup hangi durumların onu mutlu ettiğini öğrenmek gerekir. Karşı tarafın sevgi dili, fiziksel temas, hediyeleşmek, beraber zaman geçirmek, açık iletişim kurmak vs’den hangisiyse o dili fark ederek, o yoldan ilerlemek gerekir. Yüz kapılı bir saray sarayın doksan kapısı kapalıysa, bu kapılardan zorla girmek yerine biraz uğraşıp açık olan on kapıyı bulmak ve buradan içeri girmeye çalışmak daha doğrudur. Eşinizin sevgi dilini fark etmek, tıpkı sarayın kapılarını bulmak için harcanan çaba gibi, onunla olan iletişiminiz üzerine düşünmeyi, çaba sarf etmeyi gerektirir. Bunun için yıllarca çaba gösterilmesi gerekebilir. Nitekim bizler sık sık, “Bunca yıldır evliyim, eşimin bazı huylarını yeni keşfettim” diyenlere ya da eşine sürekli sevgi gösterip karşılığını ancak yıllar sonra alan kişilere rastlarız.

Bazı insanlar, sevgilerini direkt olarak belli etmezler. Bu kişiler arasında evliliğini çok güzel yürütenler de vardır. Bu demektir ki, bu çiftlerin sevgi dilleri birbirine yakındır ve iki taraf da birbirine duyduğu sevgiyi sözden ziyade davranışla ifade etmektedir.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

 
Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys