20 Mart 2009

ÖLÜMSÜZ AŞKGenç kız yine acılar içinde odasında yatıyordu. Henuz hayatının baharında ölümle yüz yüzeydi. Babası onu kurtarmak için gazetelere ilan vermiş, para teklif etmişti. Ama onun kalbinin teklemesi değil, kalbinin içindeki sızı ilgilendiriyordu. Sevdiği aklına geldi bir damla yaş daha döküldü gözlerinden. Ayrıldıklarından beri tam beş çile dolu yıl geçmişti. Aslında sevgilerinin arasına o kahrolası para girmişti. Hatırlıyorduda sevdiği ona birkeresinde:
- Ben zengin değilim belki ama seni seven bir kalbim var. Sana sadece onu verebilirim, demişti.

Zaten sevgiye muhtaç birisi başka ne isteyebilirdiki. Kendisini sevmesi yeterdi.O en çok Saçlarının dökülmesine üzülüyordu. Çünkü sevdiği öpmüş koklamıştı saçlarını. Her dökülen saç yüreğine bir hançer olup saplanıyordu. Şimdi tek isteği sevdiğinin son anlarında yanında olmasıydı. Ne olurdu onu birkez daha görebilse, onu birkez daha koklayabilse.Bu düşünceler arasında uykuya daldı.

Babası heyecanlı bir şekilde kızının odasına girdi. " Müjde kızım,kalp bulundu " dediğinde kızının bir peri güzellliğinde, sevdiğinin özleminden ıslanmış yüzüne baktı ve çıktı odadan...

Genç kız, bir hafta sonra kendine geldiğinde sanki başka bir dünyadaydı. İçinde acaip bir his vardı. Sanki bu dünya ona çok farklı gelmişti. Aklına yine sevdiği geldi. Kalbi eskisinden daha hızlı atmaya başladı. Kalbi değişmişti ama sevdiğini eskisinden daha çok sever olmuştu.

Bir gece ansızın uyandı uykusundan kalbi çok hızlı atıyordu. Bu durum sürekli böyle devam etti.Doktora gitti, durumunu anlattı. doktor:
- Bir aya kalmaz geçer, demişti.
Ama aradan aylar geçmesine rağmen durum aynıydı.

Birgün bahçeye çıktı Çiçekleri seviyordu. Kırmızı güllerin yanına gitti. Kalbi hızlı hızlı atmaya başladı. En çok kırmızı gülleri severdi. Çünkü sevdiği ona benzediğini söylerdi hep. Birden kapı çaldı. Kapıyı açtı kimse yoktu. Yere baktı bir mektup vardı ve onaydı. Mektubu açtı ve kalbi hızlı hızlı atmaya başladı. Bu onun kokusuydu. Koltuğuna zarzor oturabildi. Zarfın içinden mektubu titreyen ellerle çıkardı ve okumaya başladı :
" Sevdiğim, bugün sevdamızın altıncı yılı. Seni hep sevdim. Seninle ayrılmak zorunda kaldığımızdan beri, bir kalbe iki sevginin sığmayacağını bildiğimden ne birini sevdim ne de evlendim. Her günüm çile ve azapla geçti. Hergün sana şiirler yazdım, hergün şiirlerimi okudum ve hergün ağladım. Tam beş yıl boyunca hergün yazdım, okudum, ağladım. Birgün önüme bir fırsat çıktı. Bu fırsatı reddedip kendime daha fazla haksızlık edemezdim. Belki seni unuturum diye senden çok uzaklara gittim. Ama şimdi seni daha çok özlüyorum. Her gece yanına geliyorum o masum yüzünü okşuyor yanaklarına öpücükler konduruyorum, sen uyanıyorsun benim geldiğimi anladığını sanıyorum ama sen o tatlı uykuna geri dönüyorsun. Sevdiğim hep ben geldim senin yanına artık sen gel olurmu. Kırmızı güllerimize iyi bak. Ve artık unutma içinde seni senden daha çok seven bir kalbin var artık. Ona iyi bak olurmu. Kırmızı güllere ve kalbimize iyi bak. Seni yanıma gelene kadar bekleyeceğim sevdiğim Hoşçakal..."


Sevda.TK


  8 yorum:

  gülnaz dedi ki...

  mehbupcum eline emeğine sağlık çok güzel bi yazı olmuş emeğine değmiş sen herzaman iyi şeyler yapıyosun ve iyi şeyler hakediyosun bu yazı çok ağlattı beni teşekkür erderim bizler için çabalıyıp herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyosun...umarım her zaman emeğinin karşılığını alırsın siten müthiş arkadaşlarıma da öneriyorum.yeni yazılarını okumak dileğiyle hoşçakal

  mehbup dedi ki...

  Gülnazcığım,çok çok teşekkür ederim..Güzel düşüncelerin ve ziyaretin beni mutlu etti.Her zaman beklerim..Tekrar teşekkür ederim..

  dropofblood dedi ki...

  http://tambirblog.blogspot.com/2009/03/lakap-mim-zamazingosu.html
  mimlendin geçmiş ola:)) mime cevap verip vermemek tamamen sana kalmış... saygılar:)))

  Mixx dedi ki...

  çok acıklı bır hıkaye..gerçekten guzel yazıyosun kalemıne saglık:)

  Sevil Altunel dedi ki...

  canım mutlu bir hafta sonu geçirmeni dilerim.herşey gönlünce olsun.sevgilerimle..

  ds handmade dedi ki...

  Çok dramatik bir hikaye. Çok güzel olmuş. Yüreğinize sağlık.

  Adsız dedi ki...

  ölümsüz aşklar var da, ölmeyen aşık var mı :(

  Adsız dedi ki...

  :( çok acıklı

   
  Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys