27 Nisan 2009

EN ACI ÖLÜM UMUTSUZLUKTUR


Denizde bir kum tanesi de olsa, umuttur umut. Yaşamaya sebep...

Hiç bitmez istekleri insanoğlunun. Kendimizi bilir bilmez biran önce büyümeye can atarız. Böylece salmaya başlamış işte köklerimizi hayata. “Keşke hiç büyümeseydim” demeye başladığımız vakit, çaresizliğimi kabul eder ve devam ederiz yürümeye, büyümeye. Ağır ağır, isteksizce. Kimi zaman bir el iter sırtımızdan usulca, koşaradım kimi zaman. Bağlanmak için bir umut ararız, yığınla buluruz. Önce iyi bir okul bitirmek isteriz, ardından iyi bir iş. Nice sevgiler gelir geçer hayatımın orta yerinden, kiminde acı çeker, kiminde çektiririz. Bir eksilip, bir çoğalırız. Kaybederiz bilmeden, hiç aklımızda yokken kazanırız. Böylece oturur benliğimiz, köklerimiz daha da derinlere iner. Umutsuz kaldığımız zamanlar da olur elbet. Hayat bu; her şey ne zaman hep çok güzel oldu ki. İsyan boşa; ne çocukluğumuz geri dönebilir, ne değiştirmeye yeter gücümüz geçmişi. Hep tutunacak bir dal buluruz, ya da dallarımızı onaracak birilerini.

Umutsuz kaldığımız vakit, öldük demektir.

Yaşamaya sebep, seni seçtim. Umudumsun...

Kolu kanadı kırık kuşlar gibiyim şimdi. Bırak uçmaya, ayaklarımı yere basmaya yok mecalim. Uykusuz üç beş gecenin ardından iki kadeh içmiş gibiyim. Anlayacağın, bende mevsim hazan, hüzün soluyorum havadan. Köklerimden birkaçı sarsılmış, kopacak gibiyim yerimden. Ne kadar umutsuz kalsam da sensizliğimle, umut doluyum yine de işte. Hayat bu; her şey ne zaman hep çok güzel oldu ki. İsyan boşa; ne seni yar edebilirim kendime, ne dönebilirim artık gözlerimim sana değmediği yıllara. Tutunacak bir dalım var yine şükür ki, sesin çare olur yüreğime.

Umutsuz kaldığımız vakit, öldük demektir.

Yaşamaya sebep, seni seçtim. Umudumsun..

Kaynak:http://www.sevda.tk/

9 yorum:

HaYaL MeYaL dedi ki...

:( "ölmek" hakkında sölicek bşey bulamamak,oıldukça can acıtıcı :'(

Pıtırcık dedi ki...

ben "keşke hiç büyümeseydim" demek istemiyorum, yaşam bazen çok zorluyor ama içimdeki pıtırcığı hep muhafaza etmek istiyorum..

ds handmade dedi ki...

"yaşamaya sebep" birşeyler bulmalı. yaşamın hiçbir anını "keşke" diyerek harcamamalı. ziyan edecek bir anımız bile yok. yazıya bayıldım.

emin kartal dedi ki...

Çok değerli arkadaşım;öncelikle yeni tema müthiş olmuş.Çok hoşuma gitti.Hayırlı olsun.İyi günlerde kullan.Ayrıca,dilerim kimselerin umudu hiç bitmesin,sönmesin.Sevgiyle kal...

cosmos dedi ki...

Güzel paylaşımın için teşekkürler ben tam o moddayken bu yazını gördüm.

Herşeyimizi alabilirler ama içimizdeki umudu asla...Umutlarının tükenmemesi dileğiyle...

Sevgilerimle...

hakan-can dedi ki...

-Umut dolu bir hayat dilerim sana Mehtapcım...

Bu arada yeni teman herşeyden önce senin beğenmen önemli ve bence sağlı sollu uyum içinde olmuş,ben beğendim,özellikle site sayacın çok güzel...Güle güle kullan...:)

ebruli dedi ki...

Umut olmayınca bir yere varılamıyor..Umutsuz da olmayıp arallarda bir yerlerde kalmak daha da yıpratıcı.Çok güzeldi.teşekkürler canım.

UFUK ÇİZGİSİ dedi ki...

Umutsuz bırakanlar umutdan bahsetmiyorlarmı bu hayatta..umutları her şekilde yok edenler...

funda dedi ki...

Kimse umutsuz kalmasın....

 
Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys