26 Ağustos 2009

OLACAKSA BÖYLE EŞ OLMALI...‏


İnsanın eşi olmalı, bakarken yüreğinin kabardığı,
gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı...aşık olduğu bir eşi olmalı!

Sabah gözlerini açtığında, yanında olduğunu görüp, şükürler etmeli Yaradana. Koklamalı saçlarını. Uyuyan eşine şefkatle bakıp, usulca dokunmalı yüzüne, varlığını hissedebilmek için. Parmakları titremeli, incitirim korkusuyla. Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü...kramplar girmeli midesine, onsuzluk aklına geldikçe!

Rüzgar onun kokusunu getirmeli, yağmur onun sesini. Elleri yanmalı ellerini tutabilmek için. Akşam onu görecek diye, pırpır etmeli yüreği. Kelebekler gibi olmalı insanın kalbi. Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan, eve dönerken eşi. Beklemek asırlar gibi uzun gelmeli. Gelişi ile sonsuz bir nur dolmalı içine.

Yüzüne baktığında, konuşmadan anlamalı derdini, tasasını, öfkesini, sevincini, coşkusunu...vs. Güven duymalı, herşeyiyle. Başını göğsüne koyup, huzurla uyuyabilmeli, tüm düşüncelerinden arınmış olarak. Babası, abisi, arkadaşı, dostu, sırdaşı, anası, çocuğu olmalı...Şımarabilmeli yanında. Kıskanılmalı zaman zaman da...

Bir eşi olmalı insanın! ! !

Sabah yolcularken işine, içi acımalı, daha yollarken özlemeye başlamalı. Seni şimdiden özledim! ! !

Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla. Gözleri yollarda kalmalı ve kapıyı çalmadan açmalı...aşkla karşılamalı, hasretle sarılmalı boynuna, özlemle koklayıp, öpmeli, yıllarca uzak kalmışcasına! Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın, bir başka özel, bir başka soluklanmalı her anında. Verdiği hiç bir şeyin yeterli olmadığını düşünüp, kahrolmalı, daha fazla ne yapabilirim diye düşünmeli. Mutluluk saçmalı etrafına.

Bir eşi olmalı insanın, cennetten köşe almışcasına sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı...Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı, çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı! ! !

Derleyen RUMUZ:Kardelen

Kardelene çok teşekkür ediyorum, bu yazıyı bana gönderdiğinde tam insanın hayalindeki eş dedim..Dilerim herkes hayalindeki eşe kavuşur..Yazıda anlatılanlar gibi bir eşe sahip olur.Mutlu bir yuvanın temelidir,eşlerin birbirine olan duyguları,sevgileri,paylaşımları..Tekrar teşekkürler Kardelen..
Herkesin aradığı aşkı,sevgilisini ve eşini bulması dileğiyle..
Sevgi ve sağlıcakla kalın:)

9 yorum:

içimdeki yolculuk dedi ki...

güzelmiş gerçekten..rabbim herkese nasip eylesinn

ŞANSLI dedi ki...

Canım ALLAH bütün bekarlara böyle bir eş nasip etsin.
Sevgiyle kal...

Neslihan dedi ki...

Çok güzelmiş.

ebvata dedi ki...

Herkese böyle bir eş nasip etsin Yaradanım,böyle eşleri de yanına alırken birini alıp birini bir başına koymasın,kalanın hali perişan oluyor(dedem gitti ananem hep eksik yarım yıllardır)
Sevgiler...

biggeee dedi ki...

çok güzelmiş..tamda ayrılık sonrası okuyunca gözlerim doldu:(

Fikrin Ne? dedi ki...

harıka olmus yaa

Tuykalem dedi ki...

Hani anlatmışya kaleminden döküleni az bile yazmış. Çünkü o nasıl bir sevdaya düşmektedir ki kokusunu bile dokunduğun ellerinde bir anda sindiği için hissetmek ve o elleri burnuna devamlı yapıştırmak bile yetmez özlemini bastırmayı. Yada gece uyurken bir bakmışsın ki eşin kulağını kalbine koymuş nefes aldığını gördüğü halde kalbinin atıp atmadığından emin olmaya çalışıyor. Gerçek sevginin paylaşımına düşmüşse yürek sonsuz desteği arkasında hissediyor. Ben şanslıyım ki tadına günün her dakikası bakabiliyorum. Allah tüm bekar arkadaşlarımıza daha iyilerini nasip etsin :)

gülnaz dedi ki...

canım benim böyle güzel yazıyı paylaştığın için teşekkür ederim. allah herkeze nasip etsin böyle aşkı ve aşıkları ayırmasın:)

mehbup dedi ki...

Teşekkür ederim :)

 
Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys