09 Eylül 2009

8 Gülümüz


Siirt-Eruh ve Hakkari Çukurca'da çıkan çatışmalarda 8 asker şehit oldu, 3 yaralı var.
Hepimizin başı sağolsun.Vatanımızı bölmek istiyenler, gene boş durmadılar.8 gülümüzü şehit ettiler.

Bugün de boş durmadılar.Van’ın Başkale ilçesinde mayın patlaması sonucu 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Hakkari'deki operasyonlarda ise 1 asker yaralandı.

Barıştan yanayız diye bas bas bağıranlar, açılımı destekleyenlerde görsünler.Açılım dedikleri bu olmalı yada barış dedikleri bu olmalı ki biz şehit vermeye devam ediyoruz.Eşlerimizi, evlatlarımızı ve canımızı bu vatan için veririz..
HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ

Haberin devamı için:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12439005.asp?gid=229

Hayatını kaybeden tüm şehitlerimizin ailelerine ve Türk Ulusumuzun başı sağolsun. Şehit ailelerine ve yakınlarına Allah sabır versin.Vatan sizinle gurur duyuyor.Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927


Resimler için Slaytyerime teşekkürler..

6 yorum:

Fikrin Ne? dedi ki...

bu konuyla alakalı bır kac kelımede ben bloxoo da paylastım anladım ki insanlar artık çok duyarsızlaşmış tabıkıdE buda benı mafettı sınırımden dakıkalarca kapıyı kıtleyıp ağladım VATAN SAĞOLSUN ALLAH (C.C) SABIR VERSİN ANALARIMIZA BABALARIMA BACILARIMIZA GARDASLARIMIZA ,HAYIRLI AKSAMLAR MEHTAP CANIM ARKADASIM BU DUYARLILIGINDAN DOLAYI ALLAH SENDEN RAZI OLSUN SAYGILARIMLA
UMUT :(:(

ŞANSLI dedi ki...

Allah sabırlar versin ailelerine!
Su gibi gençler:)Artık bu üzüntüler son bulsun.Çok acı çok!

mehbup dedi ki...

Duyarsız kalamam ki..
Yakışmaz bize..Ben teşekkür ederim Umut..

@şanslı,çok acı canım..

shenem dedi ki...

uf tüylerim diken diken oldu şerefsizim

Vladimir dedi ki...

Şehitlerimizi Allah rahmet eylesin ailelerine sabır versin..

Atatürk'ün gençliğe hitabesini son yıllarda her okuyuşumda hırsımda gözlerim yaşarıyor. Bu kadar mı öngörülü olunur ve bu kadar mı gelecek okunur. Ne kadar büyük adammış.

Adsız dedi ki...

Başımız sağolsun.
Duyarlılığın için çok teşekkürler.

 
Design by Wordpress Theme | Bloggerized by Free Blogger Templates | free samples without surveys